VII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE - KOBIERZYCE CUP 2017

NEWS
VII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin
KOBIERZYCE CUP 2017 - MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE

1 kwietnia w Hali Widowiskowo Sportowej w Kobierzycach koło Wrocławia odbył się VII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin 'Kobierzyce Cup 2017. Organizatorem Turnieju był Klub Kyokushin Karate im. Masutatsu Oyama we Wrocławiu. To największy europejski turniej dla dzieci odbywający się w formule full contact. Na turniej Kobierzyce Cup 2017 zapisanych było ponad 650 zawodników (56 klubów z 6 krajów) i został rozegrany na 5 matach. Z naszego klubu, wystartowały 3 zawodniczki: Alicja Kośka, Wiktoria Czyżewska i Natalia Więckowicz. Wiktoria Czyżewska miała 17 osób w kategorii i po 4 ciężkich walkach, w tym dwóch z reprezentantkami Ukrainy, stanęła na najwyższym podium, zdobywając złoty medal w kategorii 12-13 lat (-55kg).
Jestem bardzo zadowolona z tego wyniku, gdyż jak wiadomo Litwa i Ukraina, to jedne z najsilniejszych ekip w Europie. Pierwszą walkę Wiktoria, stoczyła z reprezentantką tego kraju w Mistrzostwach Europy. Alicja Kośka z kolei miała 11 dziewcząt w kategorii i zajęła drugie miejsce w kat. 14-15 lat (pow. 60kg). Stoczyła 3 walki i uległa dopiero w finale zawodniczce z Kobierzyc. Nie powiodło się tym razem najmłodszej Natalce. Pierwszą walkę wygrała ze znaczną przewagą. Przegrała dopiero walkę o wejście do strefy medalowej. ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANE Z ŚRODKÓW DOTACJI GMINY KOŃSKIE.