Kielecki Klub Karate Kyokushin -
Logo karate kielce koronea
AKTUALIZACJA 15.04.2024
Koronea
Przejdź do treści

II OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM KARATE KYOKUSHIN KIELCE

NEWS
Seminarium Kielce
INFORMACJA

Kielecki Klub Karate Kyokushin Koronea i Polski Związek Shinkyokushin Karate zaprasza na II Ogólnopolskie seminarium karate, które odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2019 w Kielcach.

Miejsce - Hala Widowiskowo - Sportowa ul. Żytnia 1.
HARMONOGRAM - 8 CZERWCA
10.00 - 12.30 - kumite - prowadzą Shihan Krzysztof Borowiec i Shihan Piotr Zembrzuski
13.00 - obiad
14.00 - 16.00 - samoobrona - prowadzi Master Tomasz Adamczyk
16.30 - 18.00 - iken - prowadzi Sensei Janusz Czarniecki
20.00 - 22.00 - spotkanie - omówienie spraw organizacyjnych PZSK i Branch
HARMONOGRAM - 9 CZERWCA
10.00 - 12.00 - kurs sędziowski - prowadzą Shinak Piotr Zembrzuski i Shihan Mariusz Godoś

IKEN
IKEN to japoński odpowiednik chińskiego Yiquan (yi-umysł, quan-pięść), sztuki walki należącej do tzw. stylów wewnętrznych kung-fu. Za twórcę tej sztuki uważa się KenichiSawai, który praktykując przez wiele lat różne sztuki walki stworzył własny styl nazwany Taiki-ken. Mas. Oyama bardzo cenił Sawai’a ćwicząc z nim i wymieniając się wiedzą i umiejętnościami. Iken wykorzystuje trening mentalny jako formę doskonalenia się w realnej walce. Nacisk kładzie się na wykorzystanie umysłu i wyobraźni, w celu uzyskania kontroli nad własnym ciałem. Od ćwiczeń Ritsuzen w pozycji stojącej, poprzez trening powolnego ruchu, chodzenia w różnych kierunkach, aż do ćwiczeń Hatsuriki (tzw. krótka siła) i Suishu z partnerem (przepychanie rąk), a także treningu ataku i obrony oraz wolnej walki- Iken uczy jak połączyć umysł z ciałem w celu uzyskania lepszej efektywności w walce. Tę metodę treningową kultywuje się w niektórych Dojo w Kyokushin. Ćwiczyli tak KenjiMidori, KenjiYamaki, czy HajimeKazumi, mistrzowie wywodzący się z JonanDojo.
President - Head Instructor
MASTER TOMASZ ADAMCZYK
Master Tomasz Adamczyk
President / Head Instructor
United Krav Maga
World Organisation
43 lata doświadczeń instruktorskich.
Prekursor Krav Maga w Polsce, Expert 8 (Black Belt 8th degree). Kilkanaście lat członek 7. osobowej, elitarnej, izraelskiej grupy światowych ekspertów Krav Maga (IKMF oraz KMG), odpowiedzialnej za wyszkolenie kadr instruktorskich systemu na całym świecie.
W ciągu ostatnich 25 lat przygotował ponad 1000 (tysiąc) instruktorów KM: Cywilnych, wojskowych, policyjnych, jednostek specjalnych i antyterrorystycznych, służb ochrony rządów i linii lotniczych, komandosów morskich, agencji antynarkotykowych i innych…
Przygotował m.in. kadrę instruktorów walki wręcz armii szwedzkiej, komandosów Singapuru, Holandii, instruktorów zespołu ochrony rodziny królewskiej i dyplomatów Wielkiej Brytanii, spadochroniarzy Legii Cudzoziemskiej, kadry Niemiec, Filipin, Francji, Belgii, Włoch (m.in. włoskich Carabinieri – jako jedyny cudzoziemiec w historii tej formacji), Czech, Węgier, Meksyku, Indii, Australii i innych krajów.
W Polsce Master Tomasz Adamczyk szkolił i szkoli większość jednostek specjalnych wszystkich służb.
Po blisko 40 latach niewidzenia, kilka miesięcy temu doszło do spotkania przyjaciół z dawnego dojo – Shihana Krzysztofa Borowca i Mastera Tomasza Adamczyka. Ogromne doświadczenie skumulowane przez obu mistrzów, a zarazem wielki szacunek jakim darzą się nawzajem, zaowocował decyzją o nawiązaniu niezwykłej współpracy…
WAŻNE
Zgłoszenia do 31 maja - ilość miejsc ograniczona !

Koszt 90zł (obejmuje obiad, ubezpieczenie, słodycze, opłaty manipulacyjne, napoje (kawa, herbata i ciasta do dyspozycji uczestników seminarium w czasie każdej przerwy).

Nocleg - indywidualne rezerwacje; jak zawsze istnieje możliwość bezpłatnego noclegu w dojo klubu.

ALL RIGHTS RESERVED 2013-2024
Wróć do spisu treści