Kielecki Klub Karate Kyokushin -
Logo karate kielce koronea
AKTUALIZACJA 27.06.2024
Koronea
Przejdź do treści

WAGOWE MISTRZOSTWA EUROPY KARATE KYOKUSHIN - Rzeszów 2017

NEWS
Mistrzostwa Karate Rzeszów 2017
WAGOWE MISTRZOSTWA EUROPY - RZESZÓW 2017
W dniach 14-15 października w Rzeszowie odbyły się Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Mistrzostwa były otwarte dla wszystkich organizacji.
Do udziału w nich ostatecznie zgłosiło się 425 zawodników z 17 krajów: Rumunia, Polska, Ukraina, Białoruś, Węgry, Niemcy, Słowacja, Hiszpania, Rosja, Łotwa, Grecja, Azerbejdżan, Belgia, Algieria, Nepal, Iran, Szwecja.
W pierwszym dniu mistrzostw 14.10.2017r. w konkurencjach kata i kumite startowali seniorzy, oldboye i juniorzy 16-17 oraz 14-15 lat. W drugim dniu, 15 października, rywalizowali kadeci 12-13 lat oraz dzieci 8-9 i 10-11 lat. Gośćmi honorowymi Mistrzostw Europy byli Kancho Pedro Roiz Prezydent World Karate Budokai, członkowie komitetu międzynarodowego WKB Panowie Sergiei Vsevolodov z Ukrainy oraz Shihan Daniel Sanchez z Hiszpanii, a także Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki, Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski oraz Marek Sitarz Wicestarosta Rzeszowski.

Z koneckiej sekcji Kieleckiego Klubu Karate Koronea wystartowały dwie zawodniczki: Wiktoria Czyżewska (kat. 12-13 lat, pow. 45kg) oraz Alicja Kośka (Kat. 14-15 lat, pow. 60kg).
Obydwie, startowały w konkurencji kumite. Walki odbyły się w formule full contact, bez ochraniaczy na tułów (hogo).
W kategorii Wiktorii znalazło się dużo utytułowanych zawodniczek z zagranicy (w tym 2 Ukrainki, Rumunki i Niemki) oraz z Polski. Większość tych zawodniczek, miała na swoim koncie już złote i srebrne medale Mistrzostw Europy w Berlinie i Barcelonie.
Pierwszą walkę stoczyła z Ukrainką. Walka zakończyła się wygraną przez IPPON po około 30 sekundach (czas walki miał wynosić 1,5 min). Drugą walkę stoczyła z reprezentantką Polski, z klubu organizatora, z Rzeszowa. Również skończyła się przed czasem na korzyść Wiktorii. W trzeciej walce naprzeciwko Wiktorii stanęła Japonka, reprezentująca Niemcy. Po ciężkim 1,5 min boju, decyzją międzynarodowego składu sędziowskiego jednogłośnie wygrała Wiktoria, co kwalifikowało ją do walki finałowej. W finale trafiła na bardzo silną i utytułowaną zawodniczkę z Katowic. Po pierwszej rundzie wszyscy sędziowie pokazali remis. Po dogrywce 4 z 5 sędziów wskazało na Wiktorię, tylko jeden sędzia uznał walkę za remisową.
Pomimo tego, że Alicji nie udało się stanąć na podium, to jestem bardzo zadowolona z Jej występu, jak i faktu, że idzie bardzo do przodu. Walkę o wejście do strefy medalowej, przegrała dopiero po remisie. Dziewczyny walczyły zawzięcie do końca. Osobiście, uważam, że ta walka była do wygrania, tylko zabrakło u Alicji wiary w siebie. Niektórzy zawodnicy już tak mają, że stres i obawa przed porażką ich paraliżują, pomimo tego, że są dobrze przygotowani. To nic dziwnego, przy takiej randze zawodów, mocnych przeciwnikach i setkach widzów na widowni. Każdemu z takich zawodników należą się brawa, za pokonanie strachu i wyjście na matę do walki mimo wszystko.
ZDJĘCIA Z WAGOWYCH MISTRZOSTW EUROPY - RZESZÓW 2017
ALL RIGHTS RESERVED 2013-2024
Wróć do spisu treści