Kielecki Klub Karate Kyokushin -
Logo karate kielce koronea
AKTUALIZACJA 27.06.2024
Koronea
Przejdź do treści

WYNIKI I EDYCJI - ŚWIĘTOKRZYSKA LIGA KARATE

NEWS
Liga Karate I edycja
Wyniki turnieju
INFORMACJA

W dniu 3 czerwca 2017r w Hali Widowiskowo - Sportowej w Kielcach odbyła się I Edycja Świętokrzyskiej Ligi Karate Koronea. W turnieju wzięło udział 175 zawodników z regionu świętokrzyskiego i kilkunastu klubów należących do BRANCH Shihana Krzysztofa Borowca z całej Polski, m.in z Legnicy, Łodzi, Rawy Mazowieckiej, Sochaczewa, Skierniewic, Lublina. Sędzią Głównym zawodów był Shihan Roman Kęska (5 Dan) z Krakowa. Drużynowo zwyciężyli gospodarze, II miejsce zajął Skarżyski Klub Sportów Walki, III Rawski Klub Karate Kyokushin i Szydłowiecki Klub Karate Kyikushin. Wśród zawodników Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin miejsca medalowe zajęli zawodnicy, których wykaz znajduje się poniżej.
INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE
Pierwsza edycja turnieju pod nazwą Świętokrzyska Liga Karate Koronea. (nazwa pochodzi od HOLDINGU Koronea Bogusława Wypychewicza- sponsora strategicznego Klubu od ponad 20 lat).
Zawody odbywać się będą 3 razy w roku- wiosną, jesienią i zimą. Naszą główną ideą jest propagowanie zdrowego trybu życia od najmłodszych lat, wpajanie zasad grzeczności, wytrwałości w dążeniu do celu i pokonywaniu problemów, szacunku do starszych i wzajemnie samych siebie, umiejętności wygrywania i przegrywania.
W turnieju biorą udział kluby karate kyokushin i shinkyokushin z regionu świętokrzyskiego oraz z BRANCH Shihana Krzysztofa Borowca z całej Polski, między innymi z: Łodzi, Sochaczewa, Skierniewic, Rawy Mazowieckiej, Legnicy, Lublina, Brzezin, Koluszek, Małomic, Pułtuska i gościnne z województw ościennych, np. z Szydłowca.

Kielecki Klub Karate Kyokushin Koronea, którego założycielem jest Shihan Krzysztof Borowiec, istnieje od ponad 40 lat, od zawsze znany jest z organizacji największych imprez w Polsce, w tym Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski, Pucharów Polski, Akademii Karate, których jest równocześnie prekursorem. Od lat klub jest wychowawcą wielu mistrzów Europy, Polski, jest kilkunastokrotnym Mistrzem Polski Juniorów i Seniorów.
Miło nam poinformować, że dzięki życzliwości władz miasta od września klub dysponować będzie własnym Dojo, które znajduje się na I piętrze hali, w której rozgrywane są dzisiejsze zawody i jest aktualnie remontowane.
W sekcjach i filiach Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin Koronea na terenie całego województwa trenuje ok. 900 osób, zajęcia prowadzi ponad 20 instruktorów z pełnymi uprawnieniami i stopniami mistrzowskimi.
Miło nam także poinformować, że do sponsorów klubu dołączyły od tego roku firmy: MALBUD Waldemara Maluchnika, NATI Sebastiana Juszczyka, G-Tech Kryspina Gruszki, Klub MASKA Rafała Płatka, LEGEND Andrzeja Gładysińskiego.

Patronat zawodów objęły władze miast a- Wojewoda Świętokrzyski Pani Agata Wojtyszek,  Prezydent Miasta Pan Wojciech Lubawski, Dyrektor MOSiR Pan Mieczysław Tomala, a patronat medialny Echo Dnia, Radio Kielce, TVP Kielce
Zobacz zdjęcia z ligi karate
WYNIKI TURNIEJU
GALERIA - ŚWIETOKRZYSKA LIGA KARATE KORONEA 2017
ALL RIGHTS RESERVED 2013-2024
Wróć do spisu treści